منو

استرسهای شغلی , مضر براي سلامتي

nobanner

اکثر شاغلان استرس شغلی را در نقطه ای از زندگی خود تجربه کرده اند. با توجه به تحقیقات انجام شده آسیبهای ناشی از استرس شغلی بر سلامت انسان به اندازه مواجه با دود سیگار میباشد.

بر طبق گزارشات دانشگاه هاروارد و آکسفورد تنشهای ناشی از مواجه با شرایط گوناگون باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری قلبی,دیابت و آلزایمر میشود.

عوامل روانی اجتماعی مانند عدم امنیت شغلی,نداشتن رضایت شغلی,ساعات کاری طولانی و حجم کاری زیاد,محیط کاری دور از خانه ,تهدید کننده سلامت افراد میباشد و همچنین استرسهای مزمن باعث ایجاد افسردگی در افراد خواهد شد.

تیم محقق ۲ گروه را تحت برسی قرار دادند که یکی از آنها در معرض استرس و تنشهای شغلی قرار داشتند و دیگری در معرض دود سیگار قرار گرفتند , نتایج حاصل از این تحقیق نشان داد که وضعیت سلامت هر دو گروه یکی بود , دود سیگار به عنوان یک ماده  سرطان زا  شناخته شده است و استعمال دود آن در فضای بسته و تنفس آن برای افراد دیگر در آن فضا باعث ایجاد بیماری در آن افراد میشود ,و همچنین بر طبق این مطالعات استرسهای شغلی همچون تاثیر  دود سیگار باعث ابتلا به  بیماری میشود و برای سلامتی مضر است.

ورزش کردن,کاهش ساعات و شیفت کاری,کاهش قرار گیری در معرض دود سیگار,قابل انعطاف پذیر بودن محیط شغلی به کارمندان کمک میکند که بین زندگی کاری و خانوادگی خود تعادل برقرار کنند

اشتراک گذاری

در خصوص این مطلب نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>