منو

روشهای کنترل دیابت در بارداری

nobanner

کنترل دیابت قبل از بارداری  و در  طول دوران بارداری در پیشگیری از مشکلات و نقایص هنگام تولد نوزاد مانند نارس بودن و سقط جنین کمک خواهد کرد.

۱٫ برای بارداری سالم برنامه ریزی کنید

قبل از اقدام به بارداری با مراجعه به پزشک حتما وضعیت خود را از نظر قند خون و پر فشاری خون بررسی کنید . و اگر داروی خاصی مصرف میکنید حتما در مورد آن با پزشک خود مشورت کنید . این اقدامات در کنترل و پیشگیری از  ابتلا به دیابت و یا حتی پرفشاری خون در طول دوران بارداری که باعث اسیبهایی  به جنین و مادر میشود کمک کننده خواهد بود.

 

 

Is-Running-Safe-during-Pregnancy-300x450

۲٫ غذاهای سالم بخورید و فعالیت بدنی داشته باشید

اگر مبتلا به دیابت هستید حتما با متخصص تغذیه برای رژیم غذایی و کنترل قند خونتان مشورت کنید.

ورزشهای منظم و پیاده روی منظم در زوز چه قبل و حتی دوران بارداری به کنترل قند خون کمک میکند . در مورد پیاده روی در دوران بارداری حتما با توجه به وضعیتتان از پزشکتان  مشورت بگیرید .

 

 

 

 

 

pg-pregnancy-conditions-gestational-diabetes-full

۳٫ داروهای خود را مصرف کنید

اگر تحت معاینات پزشک مجبور به مصرف دارو و یا تزریق انسولین در دوران بارداری بودید حتما مرتب آنها را مصرف کنید .

۴٫قند خون را مرتب کنرل کنید

قند خون خیلی سریع میتواند تغییر کند و بالا یا پایین برود بسته به غذایی که میخورید و فعالیت جسمی و رشد جنین , قند خون ممکن است در طول روز چندین بار تغییر کند. حتما در مورد اینکه هنگام تغییرات قند خون چه کارهایی باید انجام دهید و چه غذایی بخورید و حتی میزان و زمان تزریق انسولین  آگاهیهای لازم را داشته باشید.

Get-Your-Blood-Sugar-Under-Control-300x300

۵٫ کنترل و درمان افت قند خون

قند خونتان را چک کنید و اگر همزمان علایم افت قند خون مانند تپش قلب سریع, رنگ پریدگی,احساس گرسنگی و ضعف ,تغییرات ناگهانی خلق و خو,لرز و تعریق و .. شدید مایعات و ابنباتهای شیرین مصرف کنید .

 

تمامی حقوق محتوا، برای وب سایت طب دان می باشد و کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و قرار دادن لینک طب دان اخلاقی است.

طب دان پایگاه تخصصی سلامت

کانال رسمی طب دان مجله سلامت

اشتراک گذاری

دیدگاه ( 1 )

در خصوص این مطلب نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>