منو

عوارض نوشیدن آب بین غذا خوردن!

nobanner

اکثر افراد در هنگام چیدن ظرف غذا حتما یک لیوان برای نوشیدن آب کنار هر بشقاب قرار میدهند. ولی بهتر است بدانیم این عادت برای سلامتی دستگاه گوارش و هضم غذا مضر میباشد. نوشیدن آب همراه وعده غذایی باعث عوارضی میشود که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد.

5_ways_to_overcome_the_urge_to_drink_water_between_meals!

رقیق شدن اسید معده: معده حاوی شیره گوارشی است که به هضم و تجزیه مواد غذایی کمک میکند. این شیره غلیظ و اسیدی است که آشامیدن آب هنگام خوردن غذا باعث رقیق شدن آن میشود و بنابراین شیره معده نمیتواند به خوبی عمل هضم غذا را انجام دهد.

کاهش میزان بزاق: در هنگام غذا خوردن یک شیره بزاقی در دهان ترشح می‌شود و این بزاق سبب تسریع در پایین رفتن غذا به درون مری شده، که آب خوردن در بین غذا باعث مختل شدن کار این بزاق و همچنین دیگر آنزیم‌های موجود در دهان می‌شود.

تشدید رفلاکس معده: اگر شما همیشه از رفلاکس معده یعنی بازگشت اسید معده به مجرای مری و احساس سوزش سر دل رنج میبرید آب خوردن هنگام وعده غذایی باعث بدتر شدن این وضعیت خواهد شد.

باعث افزایش ترشح انسولین در بدن و همچنین باعث افزایش قند خون میشود.

نوشیدن آب در بین غذا سبب هضم شدن موادی همچون نشاسته و چاقی بیش از حد و یبوست در افراد میشود

بهتر است حدود ۳۰ دقیقه قبل از مصرف وعده غذایی آب هم دما با محیط بنوشید و از مصرف غذاهای شور که باعث افزایش تشنگی در هنگام خوردن وعده غذایی میشود اجتناب کنید.

 

تمامی حقوق محتوا، برای وب سایت طب دان می باشد و کپی برداری از آن تنها با ذکر منبع و قرار دادن لینک طب دان اخلاقی است.

طب دان پایگاه تخصصی سلامت

 کانال رسمی طب دان مجله سلامت
اشتراک گذاری

در خصوص این مطلب نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>