منو

چگونه خطر ابتلا به سرطان سینه را کاهش دهیم؟

nobanner

اگر  در مورد سرطان سینه نگران هستید , با رعایت بعضی نکات میتوانید خطر ابتلا به این بیماری را کاهش دهید.

چگونه میتوانم؟

کنترل وزن : وزن خود را به طور مرتب کنترل کنید و همیشه وزن نرمال داشته باشید زیرا خطر ابتلا به سرطان سینه در افراد چاق بالا میباشد به ویژه بعد از دوران یائسگی این ارتباط بیشتر است.

فعالیت فیزیکی : داشتن فعالیت فیزیکی و ورزش به طور منظم احتمال ابتلا به این بیماری را کاهش میدهد و همینطور به کاهش وزن نیز کمک چشمگیری میکند .

Good-Running-Form-200x200

شیردهی از سینه : اگر کودکی دارید که از شیر مادر تغذیه میشود در این مدت میزان خطر ابتلا به این بیماری در شما کاهش میابد زیرا شیردهی اثر حفاظتی در ابتلا به سرطان سینه دارد.

Breast-Feeding-Well-300x300

کاهش هورمون درمانی: اگر به منظور کاهش عوارض یائسگی  تحت استفاده از هورمونها با میزان زیاد هستید حتما باید به طور مرتب با پزشک خود در ارتباط باشید و میزان ان را بعد از مدتی کاهش دهید و همچنین اگر میتوانید روشهای دیگر را برای کاهش علائم یائسگی انجام دهید.

اجتناب از قرار گرفتن در محیطهای  تابش اشعه و عدم استفاده از سیگار

داشتن رژیم غذایی مناسب نیز در پیشگیری از ابتلا به این بیماری کمک کننده میباشد مانند مصرف سبزیجات,روغن زیتون,آجیل و حبوبات , میوه جات ماهی و همچنین کمتر مصرف کردن چربیهای اشباع و گوشت قرمزو گوشتهای فراوری شده

0003

کانال رسمی طب دان مجله سلامت

اشتراک گذاری

دیدگاه ( 6 )

در خصوص این مطلب نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>