منو

کاهش خطر ابتلا به سرطان روده با مصرف آلو خشک

nobanner

سرطان روده بزرگ یکی از کشنده ترین سرطانها در ایالت متحده شناخته شده است. در تحقیقات اخیر که در سال ۲۰۱۵ در کنفرانس زیست شناسی تجربی در بوستون ارائه شده نشان میدهد که خوردن آلو خشک خطر ابتلا به بیماری سرطان روده بزرگ را کاهش میدهد .

این تحقیقات نشان میدهد که آلوی خشک با محافظت از میکروبهای مفید روده میتواند خطر ابتلا به این سرطان را کاهش دهد .

شواهد قبلی نشان میدهد که رژیم غذایی , متابولیسم و ترکیب میکروبی روده بزرگ را میتواند تغییر دهد. طبق گفته دکتر ترنر تریلیونها باکتری در روده وجود دارند که فقط ۴۰۰ نوع آن در انسان شناخته شده است.

اختلالات میکروبی در روده باعث التهاب روده و عود مجدد آن میشود. که این التهابات در طولانی مدت باعث ایجاد سرطان در روده بزرگ میشود.

آلو خشک دارای ترکیبات فنلی میباشد که اثرات مختلفی روی سلامت بدن دارد و با خاصیت آنتی اکسیدانی که دارد رادیکالهای آزاد را در بدن که باعث افزایش ابتلا به سرطان میشوند را خنثی میکند .

دانشمندان توضیح میدهند که مصرف آلو خشک باعث حفظ میکروبهای مفید  روده و تغییرات متابولیسمی در میکروبها میشوند که همین فرایند خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را کاهش میدهد.

اشتراک گذاری

در خصوص این مطلب نظر بدهید

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>